Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Uprawa hiacyntów

domiogrod

Dom i ogród - pomysły Agnieszki

Mój profil

Opis bloga

archiwum

  2015
  Kwiecień
  Marzec
  Styczeń
  2014
  Październik
  Wrzesień

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 10978 osób

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


domiogrod

Uprawa hiacyntów


Cebulki hiacyntów są w wielu kolorach i łatwo je znaleźć w sklepach ogrodniczych.  Bez względu na to, jaki kolor wybierzesz dla siebie, po zasadzeniu w pięknej doniczce, np. z terakoty, która przywodzi na myśl styl rustykalny, będą wyglądały imponująco. W ogrodach można znaleźć wiele tych kwiatów, więc może zdecydujesz się posadzić je u siebie?

Ich uprawa nie jest trudna i wystarczy postępować według kilku kroków. Do doniczki lub pojemnika nasyp trochę żwiru, żeby pomóc w drenażu przy deszczowej pogodzie. Połącz ze sobą kompost, glinę i piasek, po czym dodaj na żwir. Lekko uklep glebę, aby nie pojawiały się w niej pęcherzyki powietrza.

Następnie wrzuć wszystkie te cebulki, które się wydają słabsze lub popękane, a potem włóż pozostałe w kilkucentymetrowych odstępach. Jeśli rośliny będą sadzone pojedynczo, lepiej sprawdzają się małe, ale wysokie doniczki. Cebulki dodawaj z ziemią tak długo aż doniczka będzie pełna. Każda cebulka ma wystawać z ziemi na wysokość około 1 cm. Cebulki nakrywa się mieszanką kompostową i regularnie podlewa.

 


Głosuj (0)
agapasiak 12:51:18 3/04/2015 [Powrót] Komentuj