Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Funkcjonalność skrzydeł drzwiowych

domiogrod

Dom i ogród - pomysły Agnieszki

Mój profil

Opis bloga

archiwum

  2015
  Kwiecień
  Marzec
  Styczeń
  2014
  Październik
  Wrzesień

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 10563 osób

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


domiogrod

Funkcjonalność skrzydeł drzwiowych


Panuje moda na skrzydła drzwiowe, ale przed podjęciem decyzji o ich zakupie, należy wiedzieć, że spełniają one więcej zadań niż bycie dekoracją.


Przed zakupem drzwi trzeba zweryfikować grubość ściany, wielkość otworu ściennego oraz kierunek otwierania. O ich funkcjonalności decydują jednak inne czynniki. Najistotniejsza jest budowa skrzydła drzwiowego, która musi być stabilna i trwała. Podstawę i szkielet stanowi rama, zrobiona z klejonego drewna albo płyt MDF. By wzmocnić ramiak, daje się do niego wypełnienie, które ulepsza izolacyjność akustyczną oraz termiczną skrzydła. W modelach, których konstrukcja jest lżejsza, wykorzystywany jest plaster miodu, czyli kartonowe wypełnienie o przekroju przypominającym plaster miodu.

Dom powinien być bezpieczny, a w przypadku drzwi problematyczne mogą być przede wszystkim skrzydła przeszklone. Szyby nowej generacji są wykonane przy użyciu zupełnie innej technologii. Przede wszystkim wykorzystuje się szkło hartowane. Oznacza to, że nawet, jeśli się stłucze, jego kawałki będą miały tępe i zaokrąglone krawędzie. Zaletą przeszklonych drzwi jest to, że dzięki przepuszczalności światła, pomieszczenia się powiększają i rozjaśniają.


Jeżeli planowany zakup drzwi ma być raz na kilka, kilkanaście lat, powinny być one trwałe. Podstawą oczywiście jest stabilna konstrukcja, ale nie mniejsze znaczenie ma również wykończenie drzwi. Lakiery oraz farby nie gwarantują ochrony przed mechanicznymi urazami. Najtrwalszy jest laminat, który wykazuje na tego typy uszkodzenia dużą odporność. 

 


Głosuj (0)
agapasiak 11:53:49 19/01/2015 [Powrót] Komentuj