Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Domy drewniane

domiogrod

Dom i ogród - pomysły Agnieszki

Mój profil

Opis bloga

archiwum

  2015
  Kwiecień
  Marzec
  Styczeń
  2014
  Październik
  Wrzesień

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 10563 osób

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


domiogrod

Domy drewniane

Dzisiaj wpis poświęcony niezwykle klimatycznym budynkom, jakie stanowią domy z drewna. Ilekroć wyjeżdżaliście być może w góry i nocowaliście w górskiej chacie, bądź na Mazury do domków letniskowych, drewniane domki wydawały się nieodłącznym elementem nie tylko krajobrazu, ale i samego wyjazdu. Nie od dzisiaj wiadomo, że możliwe jest mieszkanie w domach tego typu nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale i przez cały rok dzięki coraz to nowym technologiom, zatem chciałabym opisać jak prezentuje się to zjawisko na naszym rodzimym rynku budowlanym. Oferty producentów bogate są bowiem zarówno w oferty gotowe, jak i indywidualne. Sposób ich budowania bazuje na połączeniu tradycyjnych metod z zastosowaniem nowych technologii, np. energooszczędności, którą warunkuje zastosowanie odpowiednich materiałów, generujących wysoki czynnik termoizolacji. Stąd też ci, którzy szczególnie obawiają się zimna w drewnianej chacie i wysokich rachunków za ogrzewanie, mogą być spokojni. Pomysł na mieszkanie w domu z drewna może tym samym trafić do zwolenników ekologicznych rozwiązań.Kolejne plusy wyboru domu z drewna to szybkość jego powstania – niektórzy wykonawcy sugerują, że może trwać to nawet kilkanaście dni! Ponadto, wyselekcjonowane drewno i sposoby jego łączenia gwarantują nam trwałość i solidność wykonania – mimo tak krótkiego czasu oczekiwania na realizację zamówienia. Dodatkowo, by zapobiec zniszczeniom, zabezpieczyć budynek oraz zwiększyć jego żywotność, stosowane są specjalne impregnaty. Atrakcyjne są również konkurencyjne w porównaniu z tradycyjnym budownictwem ceny, co również przemawia na korzyść domów z drewna. Poniżej zamieszczam kilka z ciekawszych projektów, jakie znalazłam, oraz efektów końcowych – są naprawdę rewelacyjne! 

dom

 

Czy można zatem mówić o jakichś przeciwwskazań do mieszkania w domu z drewna? Co o tym myślicie? Jestem ciekawa Waszych opinii. A może ktoś z Was mieszka podobnie?


Głosuj (0)
agapasiak 15:36:35 9/10/2014 [Powrót] Komentuj